Szanowni Państwo, W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiczną jesteśmy niezmiennie gotowi do pomocy i wsparcia prawnego.
Wprowadziliśmy w Kancelarii szereg zasad mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników.

Biura w Krakowie i w Warszawie otwarte są w godzinach 9:00-17:00. Praca naszego Zespołu odbywa się w pełnym zakresie, w większości w trybie zdalnym.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów:
12 426 05 30 (Kraków) i 22 850 10 10 (Warszawa) oraz mailowo: office@traple.pl. (24/7).

Zespół Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Kancelaria

O nas

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy powstała z kancelarii adwokackiej założonej w 1993 roku przez adwokat prof. dr hab. Elżbietę Traple. W 1999 roku wspólnikiem został adwokat Xawery Konarski, a następnie adwokat dr hab. Paweł Podrecki. W 2006 roku zostało otwarte biuro w Warszawie. W 2009 roku do grona wspólników dołączyli adwokat Beata Matusiewicz-Kulig oraz adwokat dr Tomasz Targosz, a dwa lata później adwokat dr Jan Byrski oraz adwokat Wojciech Kulis. W 2016 roku wspólnikami zostali adwokat Agnieszka Schoen, rzecznik patentowy dr Anna Sokołowska-Ławniczak, radca prawny Agnieszka Wachowska oraz radca prawny Rafał Klimek.

Dziś zespół kancelarii to zespół liczący ponad 60 prawników, w skład którego wchodzą: adwokaci, radcowie prawni, doktorzy nauk prawnych, rzecznicy patentowi, aplikanci adwokaccy i radcowscy oraz doktoranci i młodsi prawnicy. Zespół został stworzony w oparciu o dobór kadry pod względem umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej, znajomości języków obcych, a także doświadczenia zawodowego zdobytego podczas staży zagranicznych.

Kancelaria stale świadczy pomoc prawną polskim i zagranicznym przedsiębiorcom z wielu sektorów gospodarki, a także podmiotom publicznym. Pełni również funkcję stałego eksperta dla licznych organizacji gospodarczych i branżowych, a także stowarzyszeń zrzeszających twórców. Prawnicy Kancelarii wykonują pracę w dwóch biurach: w Krakowie i Warszawie. Zapewniają obsługę prawną w językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim.

Pozycja na rynku

O pozycji na rynku danej kancelarii decyduje nie tylko wiedza prawnicza, ale przede wszystkim znajomość branż klientów i sektorów gospodarki reprezentowana przez jej ekspertów. Dlatego też wspólnicy kancelarii, jak i pozostali prawnicy współpracują z organizacjami branżowymi i gospodarczymi, angażując się w prace nad opracowaniem dobrych praktyk i rozwiązań prawnych odpowiadającym potrzebom przedsiębiorców, jak i ich klientów.

Wśród organizacji, z którymi współpracujemy są:

 • ITechlaw – International Technology Law Association
 • Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
 • Polska Izba Ubezpieczeń
 • Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
 • Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji
 • Związek Pracodawców Branży Internetowej (IAB Polska)
 • Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB)

Rekomendacje

Na rynku usług prawniczych Kancelaria cieszy się ustaloną renomą firmy potrafiącej sprostać wysokim wymaganiom i oczekiwaniom Klientów. Potwierdzeniem tego są wysokie miejsca Kancelarii w krajowych i międzynarodowych rankingach firm prawniczych.

 • Rzeczpospolita – od 2005 r. wicelider, a od 2010 r. lider w kategorii „własność intelektualna i przemysłowa oraz prawo autorskie”
 • Rzeczpospolita – w latach 2008-2014 i 2016 wicelider, w 2015 r. lider, a w roku 2017 rekomendacja – w kategorii TMT
 • Chambers Europe 2018 – Band 1 in TMT practice, Band 2 in Intellectual Property practice
 • Chambers Global 2018 – Band 2 in Intellectual Property
 • Legal 500 EMEA – Intellectual Property – Tier 2, TMT – Tier 2, Competition/Antitrust – Tier 2
 • The World’s Leading Trademark Professionals 2018 – Silver Band
 • Ranking kancelarii regulacyjnych Polityki Insight 2017 – dane osobowe – grupa 1, telekomunikacja – grupa 1, konkurencja – grupa 3
 • IP LawExperts Poland 2014

 

large

Top_tier_firms

 

global law experts

 

law experts

 

wtr 1000

 

MLI Badge 2018

 

logo ranking

 

Corporate Love Wire

Praca naukowa

Wspólnicy Kancelarii są związani z Wydziałem Prawa i Administracji UJ, gdzie prowadzą działalność naukową i dydaktyczną w Katedrze Prawa Cywilnego oraz w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej. Wśród prawników znajdują się ponadto pracownicy naukowi Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Prawnicy Kancelarii są autorami ponad 200 publikacji naukowych, w tym książek i monografii prawniczych poświęconych przede wszystkim prawu cywilnemu, prawu własności intelektualnej, prawu nowych technologii, prawu reklamy oraz prawu farmaceutycznemu.

Kariera

Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy to kancelaria prawna, która łączy w sobie tradycyjne wartości związane z etosem pracy adwokata/radcy prawnego oraz innowacyjne podejście do świadczenia usług prawnych. Kancelaria oferuje możliwości rozwoju zawodowego prawnikom – w tym objęcie patronatem na aplikacjach – którzy chcą zdobyć doświadczenie oraz doskonalić umiejętności praktyczne.

W Kancelarii funkcjonują kierowane przez wspólników departamenty, w ramach których pracują starsi prawnicy, prawnicy i młodsi prawnicy.

Szukamy osób z talentem, stawiających sobie wysoko poprzeczkę, nastawionych na rozwój i samorealizację oraz potrafiących odpowiedzialnie realizować powierzone im projekty. Poszukujemy absolwentów prawa oraz aplikantów adwokackich i radcowskich, jak i samodzielnych adwokatów i radców prawnych, którzy wyróżniają się w osiągnięciach naukowych, władają biegle językami obcymi, interesują się w szczególności szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, TMT, prawem reklamy i promocji, czy też prawem farmaceutycznym; nastawionych na rozwój i komunikatywnych.

Osoby zainteresowane pracą w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp.j. moich danych osobowych zawartych w przesłanych przez mnie CV i liście motywacyjnym przesłanych przeze mnie do celów prowadzenia procesów rekrutacyjnych w przyszłości.

Prawo wycofania zgody

Możesz w każdej chwili wycofać zgodę na przetwarzanie danych poprzez wysłanie oświadczenia na adres email office@traple.pl, listownie na adres ul. Królowej Jadwigi 170, 30-212 Kraków, telefonicznie pod numerem (+48) 12 426 05 30. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp.j. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu Twojego udziału w przyszłych procesach rekrutacyjnych. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania lub usunięcia, prawo do cofnięcia zgody oraz inne prawa opisane w szczegółowej informacji o przetwarzaniu Twoich danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: www.traple.pl/polityka-prywatnosci.